Varuh človekovih pravic Republike Slovenije objavlja[1] javni natečaj za zasedbo prostega uradniškega delovnega mesta
strokovni sodelavec za pravna vprašanja v Sekretariatu Varuha.
Prednost pri izbiri bodo imeli kandidati, ki imajo delovne izkušnje pri opravljanju pravnih nalog v državnih organih (Državni organi so skladno s 6. členom ZJU organi državne uprave (ministrstvo, organi v sestavi ministrstva, vladna služba ali upravna enota) in drugi državni organi (Državni zbor, Državni svet, Ustavno sodišče, Računsko sodišče, Varuh človekovih pravic, pravosodni organi in drugi državni organi, ki niso organi državne uprave) s poudarkom na področjih delovnega prava ter prava javnega naročanja. Zaželeno je tudi poznavanje pristojnosti in delovanja institucije Varuha človekovih pravic Republike Slovenije.
Naloge uradniškega delovnega mesta Strokovni sodelavec za pravna vprašanja se opravlja v uradniškem nazivu šeste stopnje II. kariernega razreda – višji svetovalec.
Kandidati, ki se bodo prijavili na prosto delovno mesto, morajo izpolnjevati naslednje pogoje:
· specializacija po višješolski izobrazbi (prejšnja) (16201) – pravo,
· visokošolska strokovna izobrazba (prejšnja) (16202) – pravo,
· visokošolska univerzitetna izobrazba (prva bolonjska stopnja) (16204) – pravo,
· visokošolska izobrazba prve stopnje, visokošolska strokovna izobrazba (prejšnja) in podobna izobrazba (16299) – pravo,
· najmanj 2 leti delovnih izkušenj,
· obvezno usposabljanje za imenovanje v naziv[2].
· znanje uradnega jezika in splošne pogoje, ki jih urejajo predpisi s področja delovnega prava,
· državljanstvo Republike Slovenije,
· ne smejo biti pravnomočno obsojeni zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti in ne smejo biti obsojeni na nepogojno kazen zapora v trajanju več kot šest mesecev,
· zoper njih ne sme biti vložena pravnomočna obtožnica zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti.
Strokovni sodelavec za pravna vprašanja v Sekretariatu službe Varuha opravlja naslednje naloge:
· sodelovanje pri pripravi osnutkov splošnih in posamičnih aktov Varuha in drugih zahtevnih gradiv,
· samostojna priprava in oblikovanje manj zahtevnih gradiv s področja Sekretariata,
· priprava in sestava osnutkov manj zahtevnih pogodb,
· sodelovanje pri pripravi dokumentacije v postopkih javnega naročanja ter priprava dokumentacije v postopkih evidenčnih naročil,
· sodelovanje pri pripravi zahtevnejših gradiv na kadrovskem področju,
· druge pravne in splošne naloge na področju dela Sekretariat,
· druge naloge na primerljivi stopnji zahtevnosti po odredbi generalnega sekretarja Varuha.
Kot delovne izkušnje se šteje delovna doba na delovnem mestu, za katero se zahteva ista stopnja izobrazbe in čas pripravništva v isti stopnji izobrazbe, ne glede na to, ali je bilo delovno razmerje sklenjeno oziroma pripravništvo opravljeno pri istem ali pri drugem delodajalcu. Za delovne izkušnje se štejejo tudi delovne izkušnje, ki jih je javni uslužbenec pridobil z opravljanjem del na delovnem mestu, za katero se zahteva za eno stopnjo nižja izobrazba, razen pripravništva v eno stopnjo nižji izobrazbi. Kot delovne izkušnje se upošteva tudi drugo delo na enaki stopnji zahtevnosti, kot je delovno mesto, za katero oseba kandidira, pri čemer se upošteva čas opravljanja takega dela in stopnja izobrazbe. Delovne izkušnje se dokazujejo z verodostojnimi listinami, iz katerih sta razvidna čas opravljanja dela in stopnja izobrazbe.
Ker se za delovno mesto Strokovni sodelavec za pravna vprašanja v Sekretariatu službe Varuha ne zahteva univerzitetna izobrazba ali visoka strokovna izobrazba s specializacijo oziroma magisterijem znanosti (zahteva se 6. raven), se predpisane delovne izkušnje skrajšajo za tretjino v primeru, da ima kandidat univerzitetno izobrazbo ali visoko strokovno izobrazbo s specializacijo oziroma magisterijem znanosti (oziroma 7. raven).
Delovne izkušnje se dokazujejo z verodostojnimi listinami, iz katerih sta razvidna čas opravljanja dela in stopnja izobrazbe.
Prijava mora vsebovati:
1. izjavo kandidata o izpolnjevanju pogojev glede zahtevane izobrazbe, iz katere morajo biti razvidni stopnja in smer izobrazbe ter leto in ustanova, na kateri je bila izobrazba pridobljena,
2. opis delovnih izkušenj, iz katerega je razvidno izpolnjevanje pogoja glede zahtevanih delovnih izkušenj,
3. izjavo kandidata, da:
· je državljan Republike Slovenije,
· ni bil pravnomočno obsojen zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti, in da ni bil obsojen na nepogojno kazen zapora v trajanju več kot šest mesecev,
· zoper njega ni vložena pravnomočna obtožnica zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti,
4. izjavo, da za namen tega natečajnega postopka dovoljuje Varuhu človekovih pravic RS pridobitev podatkov iz 3. točke iz uradnih evidenc,
5. izjavo, da izpolnjuje druge pogoje za zasedbo delovnega mesta.
Prijava naj vsebuje tudi kratek življenjepis ter da kandidat v njej poleg formalne izobrazbe navede tudi druga znanja in veščine, ki jih je pridobil.
V skladu z 21. členom Uredbe o postopku za zasedbo prostega delovnega mesta v organih državne uprave in v pravosodnih organih (Ur. list RS, št. 139/2006 in 104/2010) se v izbirni postopek ne uvrsti kandidat, ki ne izpolnjuje natečajnih pogojev.
Z izbranim kandidatom bo po dokončnosti sklepa o izbiri sklenjeno delovno razmerje za nedoločen čas, s polnim delovnim časom in dvomesečnim poskusnim delom. Izbrani kandidat bo delo opravljal na sedežu Varuha človekovih pravic Republike Slovenije (Dunajska cesta 56, Ljubljana) oziroma v njegovih uradnih prostorih.
Kandidat vloži prijavo v pisni obliki na priloženem obrazcu 'Vloga za zaposlitev -Strokovni sodelavec za pravna vprašanja v Sekretariatu službe Varuha' z izpolnjeno in podpisano Izjavo o izpolnjevanju pogojev, ki jo pošlje v zaprti ovojnici z označbo za delovno mesto: »za javni natečaj za prosto uradniško delovno mesto Strokovni sodelavec za pravna vprašanja v Sekretariatu službe Varuha" na naslov Varuh človekovih pravic Republika Slovenija, Dunajska cesta 56, Ljubljana. Za pisno obliko prijave se šteje tudi elektronska oblika, poslana na elektronski naslov: kadrovska@varuh-rs.si, pri čemer veljavnost prijave ni pogojena z elektronskim podpisom. Rok za vlaganje prijav na javni natečaj je 8 dni od zadnje objave, to je do 21. 8. 2023. Če je prijava poslana po pošti, se šteje, da je pravočasna, če je oddana na pošto priporočeno, in sicer najkasneje zadnji dan roka za prijavo.
Formalno nepopolne prijave, iz katerih ne bo mogoče razbrati, da kandidat izpolnjuje pogoje, navedene v javnem natečaju, se ne bodo uvrstile v izbirni postopek.
Natečajna komisija bo strokovno usposobljenost kandidatov presojala na podlagi dokumentacije ter na podlagi razgovora s kandidati oziroma s pomočjo morebitnih drugih metod preverjanja strokovne usposobljenosti.
Informacije o področju in vsebini dela daje ga. Urška Nardoni vsak dan med 9:30 in 11:30 na telefonski številki 01 475 00 76.
Kandidati bodo o izbiri pisno obveščeni najkasneje v roku 30 dni po izbiri.
V besedilu javnega natečaja uporabljeni izrazi, zapisani v moški spolni slovnični obliki, so uporabljeni kot nevtralni za ženske in moške.
Izjava o izpolnjevanju pogojev
Obrazec za prijavo na delovno mesto
[1] Na podlagi 58. člena Zakona o javnih uslužbencih (Uradni list RS, št. 63/07 – uradno prečiščeno besedilo, 65/08, 69/08 – ZTFI-A, 69/08 – ZZavar-E, 40/12 – ZUJF, 158/20 – ZIntPK-C, 203/20 – ZIUPOPDVE, 202/21 – odl. US in 3/22 – ZDeb; ZJU) in 25. člena Zakona o delovnih razmerjih (Uradni list RS, št. 21/13, 78/13 – popr., 47/15 – ZZSDT, 33/16 – PZ-F, 52/16, 15/17 – odl. US, 22/19 – ZPosS, 81/19, 203/20 – ZIUPOPDVE, 119/21 – ZČmIS-A, 202/21 – odl. US, 15/22 in 54/22 – ZUPŠ-1; ZDR-1)
[2] Pri izbranem kandidatu se bo, upoštevajoč 89. člen ZJU, preverilo, ali ima opravljeno obvezno usposabljanje za imenovanje v naziv. V nasprotnem primeru mora javni uslužbenec po imenovanju v naziv najpozneje v enem letu od sklenitve pogodbe o zaposlitvi opraviti navedeno usposabljanje.