Varuh ДЌlovekovih pravic

Varuh

ČP

Javni natečaj za zasedbo prostega uradniškega delovnega mesta Strokovni sodelavec v strokovni službi Varuha

Varuh človekovih pravic Republike Slovenije objavlja javni natečaj[1] za zasedbo prostega uradniškega delovnega mesta

Strokovni sodelavec (eno delovno mesto)

Delovno mesto strokovni sodelavec je uradniško delovno mesto, ki se opravlja v uradniškem nazivu četrte stopnje drugega kariernega razreda – svetnik I.

Kandidati, ki se bodo prijavili na prosto delovno mesto, morajo izpolnjevati naslednje natečajne pogoje:

  • specializacija po visokošolski strokovni izobrazbi (prejšnja) (17001) ali visokošolska univerzitetna izobrazba (prejšnja) (17002) ali magistrska izobrazba (druga bolonjska stopnja) (17003) ali visokošolska izobrazba druge stopnje (17099);
  • 10 mesecev delovnih izkušenj;
  • obvezno usposabljanje za imenovanje v naziv;
  • vmesna raven znanja svetovnega jezika in splošne pogoje, ki jih urejajo predpisi s področja delovnega prava,
  • državljanstvo Republike Slovenije,
  • ne smejo biti pravnomočno obsojeni zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti, in ne smejo biti obsojeni na nepogojno kazen zapora v trajanju več kot šest mesecev,
  • zoper njih ne sme biti vložena pravnomočna obtožnica zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti.


* Pri izbranih kandidatih se bo, upoštevajoč 89. člen ZJU, preverilo, ali ima opravljeno obvezno usposabljanje za imenovanje v naziv. V nasprotnem primeru mora javni uslužbenec po imenovanju v naziv najpozneje v enem letu od sklenitve pogodbe o zaposlitvi opraviti navedeno usposabljanje. 

Prednost pri izbiri bodo imeli kandidati z izobrazbo pravne smeri, izkušnjami na področju človekovih pravic, izkazano motivacijo za delo na tem področju, ki bo razvidna iz motivacijskega pisma ter drugimi relevantnimi znanji in izkušnjami (npr. delo s strankami).

Naloge delovnega mesta strokovni sodelavec so naslednje:

  • strokovna opravila v zvezi z zadevami iz pristojnosti Varuha;
  • opravljanje drugih strokovnih del iz pristojnosti Varuha;
  • proučevanje pobud in vlog ter delo s pobudami in vlogami;
  • izdelava osnutkov poročil, mnenj in predlogov v zvezi s pobudami;
  • pisanje odgovorov na pobude in vloge;
  • reševanje pobud;
  • v skladu z letnim razporedom opravljanje nalog v Enotni vstopni točki;
  • sprejemanje strank;
  • izvajanje drugih del in nalog po odredbi neposredno nadrejenega namestnika in varuha.


Z izbranim kandidatom bomo po dokončnosti sklepa o izbiri sklenili delovno razmerje za nedoločen čas, s polnim delovnim časom in trimesečnim poskusnim delom. Izbrani kandidat bo delo opravljal na sedežu Varuha človekovih pravic RS, Dunajska cesta 56, v Ljubljani oziroma v njegovih uradnih prostorih.

Kot delovne izkušnje se šteje delovna doba na delovnem mestu, za katero se zahteva ista stopnja izobrazbe in čas pripravništva v isti stopnji izobrazbe, ne glede na to, ali je bilo delovno razmerje sklenjeno oziroma pripravništvo opravljeno pri istem ali pri drugem delodajalcu. Za delovne izkušnje se štejejo tudi delovne izkušnje, ki jih je javni uslužbenec pridobil z opravljanjem del na delovnem mestu, za katero se zahteva za eno stopnjo nižja izobrazba, razen pripravništva v eno stopnjo nižji izobrazbi. Kot delovne izkušnje se upošteva tudi drugo delo na enaki stopnji zahtevnosti, kot je delovno mesto, za katero oseba kandidira, pri čemer se upošteva čas opravljanja takega dela in stopnja izobrazbe. 

Delovne izkušnje se dokazujejo z verodostojnimi listinami, iz katerih sta razvidna čas opravljanja dela in stopnja izobrazbe. 

Prijava mora vsebovati:

  1. opis delovnih izkušenj, iz katerega je razvidno izpolnjevanje pogoja glede zahtevanih delovnih izkušenj (datum sklenitve in datum prekinitve delovnega razmerja pri posameznem delodajalcu ter stopnjo zahtevnosti opravljanja dela),
  2. izjavo kandidata o izpolnjevanju pogojev glede zahtevane izobrazbe, iz katere morajo biti razvidni stopnja in smer izobrazbe ter leto in ustanova, na kateri je bila izobrazba pridobljena,
  3. izjavo kandidata, da je državljan Republike Slovenije in ni bil pravnomočno obsojen zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti in da ni bil obsojen na nepogojno kazen zapora v trajanju več kot šest mesecev in zoper njega ni vložena pravnomočna obtožnica zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti.
  4. izjavo, da za namen zaposlitve oz. javne objave dovoljuje Varuhu človekovih pravic RS pridobitev podatkov iz 3. točke iz uradnih evidenc
  5. izjavo, da izpolnjuje druge pogoje za zasedbo delovnega mesta.

Prijava naj vsebuje tudi kratek življenjepis in motivacijsko pismo. Kandidati naj poleg formalne izobrazbe navedejo tudi druga znanja in veščine, ki so jih pridobili.

V prilogi sta za namen lažje prijave oblikovana Obrazec za prijavo na delovno mesto in Izjava o izpolnjevanju pogojev. Oba izpolnjena in podpisana dokumenta predstavljala pravilno oddano prijavo na javni natečaj.

V skladu z 21. členom Uredbe o postopku za zasedbo prostega delovnega mesta v organih državne uprave in v pravosodnih organih (Ur. list RS, št. 139/2006 in 104/2010) se v izbirni postopek ne uvrsti kandidat, ki ne izpolnjuje natečajnih pogojev.

Kandidat vloži prijavo v elektronski obliki na priloženem obrazcu Obrazec za prijavo na prosto delovno mesto, ki jo skupaj s podpisano Izjavo o izpolnjevanju pogojev pošlje na elektronski naslov: info@varuh-rs.si, pri čemer veljavnost prijave ni pogojena z elektronskim podpisom. V primeru oddaje vloge v pisni obliki se Obrazec za prijavo na prosto delovno mesto, skupaj s podpisano izjavo o izpolnjevanju pogojev v zaprti ovojnici z označbo za delovno mesto: »za javni natečaj za prosto delovno mesto strokovni sodelavec" pošlje na naslov Varuh človekovih pravic RS, Dunajska cesta 56, 1000 Ljubljana.

Rok za vlaganje prijav na javni natečaj je 9 dni od dneva objave javnega natečaja, to je do vključno 16. 8. 2024. Če je prijava poslana po pošti, se šteje, da je pravočasna, če je oddana na pošto priporočeno, in sicer najkasneje zadnji dan roka za prijavo. 

Formalno nepopolne prijave, iz katerih ne bo mogoče razbrati, da kandidat izpolnjuje pogoje, navedene na javnem natečaju, se ne bodo uvrstile v izbirni postopek. 

Natečajna komisija bo strokovno usposobljenost kandidatov presojala na podlagi dokumentacije ter na podlagi razgovora s kandidati oziroma s pomočjo morebitnih drugih metod preverjanja strokovne usposobljenosti.

Obvestilo o končanem izbirnem postopku bo objavljeno na spletnih straneh Varuha človekovih pravic RS (http://www.varuh-rs.si).

Informacije o področju in vsebini dela ter splošne informacije o izvedbi javnega natečaja daje Monika Pivk, tel. št. 01 475 00 28 (med 10.30 in 12.00).

Kandidati bodo o izbiri oz. neizbiri pisno obveščeni najkasneje v roku 30 dni po izbiri.

V besedilu javnega natečaja uporabljeni izrazi, zapisani v moški spolni slovnični obliki, so uporabljeni kot nevtralni za ženske in moške.

Obrazec za prijavo

Izjava o izpolnjevanju pogojev

 


[1] Na podlagi 58. in 59. člena Zakona o javnih uslužbencih (Uradni list RS, št. 63/07 – uradno prečiščeno besedilo, 65/08, 69/08 – ZTFI-A, 69/08 – ZZavar-E, 40/12 – ZUJF, 158/20 – ZIntPK-C, 203/20 – ZIUPOPDVE, 202/21 – odl. US in 3/22 – ZDeb; ZJU) in 25. člena Zakona o delovnih razmerjih (Uradni list RS, št. 21/13, 78/13 – popr., 47/15 – ZZSDT, 33/16 – PZ-F, 52/16, 15/17 – odl. US, 22/19 – ZPosS, 81/19, 203/20 – ZIUPOPDVE, 119/21 – ZČmIS-A, 202/21 – odl. US, 15/22, 54/22 – ZUPŠ-1, 114/23 in 136/23 – ZIUZDS; ZDR-1)

Natisni: